Online seminář MATLAB 1+1, vstupné zdarma:

Zpracování obrazu v netechnických aplikacích

30.1.2024 (úterý), od 13:00 (60 min.), Anna Tocháčková (HUMUSOFT), čeština

Alternativní termín je 31.1.2024 (středa), od 17:00 (60 min.) >>

Zaměření online semináře

Zpracování obrazu je důležitým nástrojem v mnoha oblastech přírodních věd, jako je biologie, geologie, zemědělství a další. MATLAB poskytuje široké možnosti pro práci s obrazem. Na semináři budou představeny základní principy zpracování obrazu v MATLABu, včetně načítání a ukládání obrazových dat, manipulace s obrazy, segmentace, filtraci, morfologické operace a měření vlastností objektů na snímcích. Ukážeme si také různé techniky registrace obrazů, které jsou často využívány v oblasti přírodních věd.

Seminář Vám nabízí neformální virtuální setkání s možností seznámit se s inženýrským nástrojem MATLAB a Simulink formou praktických ukázek.

Jak se připojit

Pro účast na online semináři vyplňte přihlašovací formulář. Obratem obdržíte informace k připojení.

MATLAB

Program

Cílem je, aby účastníci získali základní povědomí o zpracování obrazu a schopnost využívat tyto techniky v jejich práci.

Na semináři se účastníci seznámí se základními koncepty zpracování obrazu a naučí se, jak tyto koncepty implementovat pomocí prostředí MATLAB. Budou získány praktické dovednosti potřebné pro analýzu obrazových dat v různých aplikacích v přírodních vědách. Během semináře budou demonstrovány konkrétní příklady aplikací zpracování obrazu v přírodních vědách.

Další zdroje informací

Video:

Volně přístupné interaktivní online kurzy:

User Stories:

Přihláška

Přihlašovací údaje obdržíte obratem po odeslání formuláře.

Vyplňte Vaše jméno.
Vyplňte Váš email.
Na kterém Vás můžeme zastihnout.
Kdo je Váš zaměstnavatel / kde stujete?
Co je Váš pracovní obor?
Co Vás zajímá?

* Položky je nutné vyplnit.

Odesláním tohoto formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro vyřízení vašeho dotazu, registrace či žádosti.
Naše Zásady ochrany osobních údajů najdete zde.