Burza práce

Pracujte pro firmy, kde využijete své znalosti MATLAB & Simulink a dSPACE.

Nabízená pozice: Aplikační inženýr – SW pro železniční stavitelství

Společnost: Amberg Engineering Brno a.s.

Místo pracoviště: Brno

Vloženo: 31.1.2024

Kontaktní osoba: Jiří Král

Email: jkral@amberg.cz

Telefon: +420 541 432 650

Aplikační inženýr – SW pro železniční stavitelství

Budete aktivně spolupracovat s koncovými uživateli a distribučními partnery softwaru Amberg Rail, školit je a pomáhat řešit technické problémy. Budete se významně podílet na vývoji softwaru navrhováním vylepšení a testováním změn v praxi. Své znalosti o produktu využijete při podpoře prodeje a marketingu a stanete se ambasadorem produktového portfolia Amberg Rail v mezinárodním prostředí.

Náplň práce

  • Návrh specifikací pro měřicí zařízení nasazené v doméně železničního mapování identifikující specifické potřeby a preference zákazníků související s aplikací
  • Spolupráce na návrhu hardwaru a softwaru v koordinaci s inženýry vývoje softwaru a externími smluvními zdroji během vývoje softwaru a vestavěných (firmwarových) aplikací
  • Testování zařízení a software v praxi
  • Spolupráce s produktovým manažerem při identifikaci technických požadavků a vývoji nových řešení
  • Spolupráce na plánování a projektu včetně odhadu času a nákladů
  • Spolupráce se zákazníky, analýza uživatelské zkušenosti a konstruktivní zpětná vazba
  • Přizpůsobování specializovaných aplikací podle potřeb klienta (customizing) a prezentace prototypů aplikací
  • Navrhujete úpravy aplikací pro optimalizaci výkonu a funkčnost vývojářským týmem
  • Aktivně podporujete vývojové týmy během celé vývojové fáze, včetně testování, dokumentace, ověřování a zajištění kvality
  • Aktivně rozvíjíte dovednosti v aplikačním know-how koncových uživatelů – školení jak online tak u zákazníka

Požadavky

  • Mgr / Bc / Ing v oboru železniční stavitelství, geomatika nebo geodézie, 3 a více let praxe
  • Znalosti v matematice, fyzice a analýze dat
  • Výhodou jsou zkušenosti s převáděním potřeb zákazníků do specifikace produktu
  • Schopnost navrhovat řešení, která integrují software, senzory a vestavěnou elektroniku na různých platformách (např. trolejbusy, železniční vozidla, vlaky, drony)
  • Výhodou jsou zkušenosti s vývojem softwaru a řešení pro měření nebo monitorování železnic, Matlab, skriptovací jazyky, statistická analýza dat
  • Cit pro vývoj software, systémů a aplikací z pohledu uživatele
  • Vyžadujeme velmi dobrou znalost angličtiny nebo němčiny slovem i písmem (výhodou je znalost čínštiny)

Výhody

  • Mladý a motivovaný tým, který pomůže s touto rozmanitou a náročnou pozicí
  • Skvělé příležitosti k profesnímu a osobnímu růstu v mezinárodním prostředí
  • Školení, cesty do zahraničí, aktivní účast na veletrzích a konferencích
  • Flexibilní pracovní doba a možnost práce z domu
  • Benefity (bonusový systém, Multisport, příspěvek na stravné, sick days a jiné)
  • Oddělení vývoje software brněnské firmy Amberg Engineering pracuje jako dceřiné oddělení švýcarské firmy Amberg Technologies AG, která je předním poskytovatelem řešení integrovaných měřicích systémů pro záznam a analýzu dat v sektoru infrastruktury, především v tunelech a na železnicích.

Odkazy:

Amberg Engineering Brno

Amberg Technologies Regensdorf, CH