Proběhl 8. ročník Konference COMSOL Multiphysics 2024

23. – 24. 5. 2024, Hotel Galant, Lednice

comsol

Je za námi 8. ročník Konference COMSOL Multiphysics a protože byl plný změn, sluší se krátké shrnutí. První změna reagovala na zpětnou vazbu posbíranou od mnoha uživatelů, a totiž přesunout prezentace prací uživatelů na čtvrtek, aby bylo dostatek času na diskuzi. Letos proto většina účastníků prezentovala své práce již ve čtvrtek.

V září loňského roku jsme měli příležitost navštívit excelentně zorganizovanou biomedicínskou konferenci, která nás inspirovala k zavedení paralelní sekce digitálních posterů. Digitální postery vytvořily prostor prezentovat ještě více prací.

Aby změn nebylo málo, inovovali jsme také naše příspěvky. Cílem bylo přivést do Česka podobnou atmosféru, jaká panuje na mezinárodní COMSOL Conference v Mnichově. Pootevřít dveře do evropského simulačního světa pomohli zvané přednášky oslovených expertů. Jsem potěšený, že si čas našel Kush Patel z Manufacturing Technology Center z Velké Británie a ukázal, jak lze simulace technologických procesů zařadit do řízení továrny. Firma COMSOL vyslala na konferenci úžasnou Nancy Bannach. Její přednáška o modelování porézních toků inspirovala mnohé z hostů včetně nás samotných a posíláme poděkování a pozdrav do Göttingenu. Naše pozvání přijali také kolegové z firmy SciEngineering, kteří zastupují COMSOL v obrovském regionu od Slovinska, přes Maďarsko až po země Balkánu. Jsme jim vděční jak za přednášku o simulacích v bateriovém průmyslu tak za veškerou spolupráci. Posledním přednášejícím byl Adam Obrusník, jímž spoluvlastněná firma Plasmasolve vyrostla do celosvětového působení. Adam ve své přednášce dokázal vysvětlit, proč je COMSOL jedničkou v modelování plazmatu a zároveň ukázal, jak jejich šikovný tým pomohl v R&D svým zákazníkům z materiálového a vesmírného průmyslu z celého světa.

Aby toho nebylo málo, změnili jsme i čtvrteční večerní program. Z tradičního vinného sklípku jsme utekli k show kuchaře molekulární gastronomie. Tahle změna byla fajn, ale pravděpodobně se za rok zase vrátíme do sklípku. Přeci jen akci pořádáme na Moravě.

Příspěvky z naší vlastní dílny jsme také trochu pozměnili. Zařadili jsme dva formáty: rychlé dvacetiminutové ukázky simulací na zakázku a podrobné výukové semináře z oblastí, kterými se naši zákazníci aktuálně zabývají. Z nových vlastností software COMSOL Multiphysics jsme pak prezentovali žhavou novinku – tvorbu předtrénovaných simulací.

Touto přednáškou jsme osmý ročník konference zakončili. Do Lednice se sjelo přes 70 uživatelů a zájemců o software COMSOL. I když vzrostla kapacita prezentací, ani letos se v programu nedostalo na všechny. Jsem potěšený, že úplně všechny prezentované práce byly na vysoké úrovni a stejně tak navazující diskuze. Diskuze se ve středu a ve čtvrtek protáhly do ranních hodin, což k naší konferenci neodmyslitelně patří a v tomto se osmý ročník nezměnil.

Děkujeme každému z účastníků konference, že jste byli její součástí a věříme, že nás simulace spojí i příští rok.


Přednášky v PDF

Fotogalerie

Martin Kožíšek (HUMUSOFT), 31.05.2024

close