to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
ECAD Import Module
picture The layout of a planar transformer has been imported from an ECAD file and converted to a 3D geometry model. Shown is the electric potential on its surface.
ECAD Import Module je nadstavbový modul, který umožňuje do COMSOLu načítat geometrie tištěných spojů ze souborů ECAD, které jsou do programu automaticky převedeny ve 3D reprezentaci. Tím se uživateli otevírají možnosti pro simulace dalších typů, jako jsou komponenty v integrovaných obvodech, systémy propojených MEMS zařízení nebo chlazení elektroniky.
Při importu si uživatel může zvolit, kterou skupinu buněk, sítí a vrstev importovat a kterou ne, dále zadává tloušťku jednotlivých vrstev, může ovlivnit geometrickou reprezentaci bondování („wire bonding") a může také rozhodnout, které dielektrické oblasti mají být do modelu zahrnuty.
Celý spoj je automaticky protažený a konvertovaný do 3D CAD geometrie, která může být dále využita v libovolném COMSOLském modelu. Tato geometrie se může samozřejmě dále kombinovat s geometrickými objekty importovanými nebo vytvořenými přímo v COMSOLu.
Lze importovat následující formáty:
  • ODB++(X)
  • GDS-II
  • NETEX-G

© HUMUSOFT 1991 - 2018