Online seminář MATLAB, vstupné zdarma:

Low code nástroje pro efektivní analýzu a vizualizaci dat

23.4.2024 (úterý), od 17:30 (90 min.), Anna Tocháčková, Jan Studnička (HUMUSOFT), čeština

Ve spolupráci s občanským sdružením Risk Management Klub pořádáme přednášku určenou především pro datové a finanční analytiky.

Zaměření online semináře

Představíme vám interaktivní nástroje prostředí MATLAB pro oblast data science od přístupu k datům přes jejich analýzu až po generování reportů. Během přednášky se zaměříme na:

  • zpracování a vizualizace dat, včetně big data, z různých zdrojů (databáze, cloudová úložiště, finanční datové servery,…)
  • interaktivní nástroje pro učení, porovnávání a testování modelů
  • automatická tvorba reportů
  • spolupráce s dalšími prostředími a programovacími jazyky (Python a další)

Předvedeme, jak efektivně zpracovávat a vizualizovat data i big data a to ať už k nim finanční datový analytik přistupuje ze souborů (CSV, EXCEL), databází, cloudových uložišť (Databricks) či je streamuje z finančních datových serverů (Bloomberg). Pro vizualizaci dat MATLAB nabízí širokou škálu předpřipravených grafů, které lze vytvářet interaktivně, nebo pomocí příkazů. Stejným způsobem lze s grafy dále pracovat – upravovat popisky os a bodů, zobrazovat trendy v datech a mnoho dalšího.

Ukážeme předpřipravené interaktivní nástroje s intuitivním rozhraním (Classification Learner, Regression Learner, Econometric Modeler) pro učení, porovnávání a testování modelů. Ke sdílení výsledků analýz slouží nástroj MATLAB Report Generator, který umožňuje automatizovaně generovat reporty ve formátu HTML, Microsoft® Word, Microsoft PowerPoint® a PDF. Formát reportů je flexibilní a lze snadno uzpůsobit standardům Vaší společnosti či požadavkům regulátora.

Analýzy a postupy získané během interaktivní práce lze jedním klikem převést na kód, který je možné zahrnout do aplikací určených k rutinnímu nasazení – Continuous integration. K výše uvedeným postupům lze snadno využít více procesorů, výpočetní grafické karty, clustery či cloud. Nakonec si ukážeme jak efektivně kombinovat různá prostředí a programovací jazyky, např. volat Python z prostředí MATLAB a naopak.

Jak se připojit

Pro účast na online semináři vyplňte přihlašovací formulář. Obratem obdržíte informace k připojení.

low code

Risk Management Klub

Risk Management Klub je nezávislá organizace sdružující příznivce zabývající se risk managementem napříč nejen finančními institucemi. V případě zájmu o přidání na mailing list prosím kontaktujte paní Karolínu Krásovou na e-mailové adrese: krasova@arm.cz

Další zdroje informací

Informace:

Přihláška

Přihlašovací údaje obdržíte obratem po odeslání formuláře.

Vyplňte Vaše jméno.
Vyplňte Váš email.
Na kterém Vás můžeme zastihnout.
Kdo je Váš zaměstnavatel / kde stujete?
Co je Váš pracovní obor?
Co Vás zajímá?

* Položky je nutné vyplnit.

Odesláním tohoto formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro vyřízení vašeho dotazu, registrace či žádosti.
Naše Zásady ochrany osobních údajů najdete zde.