to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
MATLAB Grader - nástroj pro podporu výuky a testování studentů
Online seminář MATLAB 1+1
Datum:19.1.2022 (středa), od 17:00 (45 min.)
Místo:Online prostřednictvím Cisco Webex
Vstupné:ZDARMA
Přednášející:Michal Blaho (HUMUSOFT)
Jazyk:Slovenčina
Co je online seminář?
Online seminář nabízí neformální virtuální setkání s možností seznámit se s inženýrským nástrojem MATLAB a Simulink formou praktických ukázek.
  • virtuální setkání; ukázky a informace; živá diskuse
picture
Zaměření online semináře
V rámci semináře bude představen MATLAB Grader, což je součást celouniverzitní licence jako nástroj sloužící k automatizovanému hodnocení studentských úloh řešených v systému MATLAB. Na praktické ukázce se seznámíme s přípravou úloh a kurzů, jejich distribucí studentům i možnostmi hodnocení úloh. Ukázka dále zahrne i případ, kdy je MATLAB Grader integrován v prostředí Moodle. MATLAB Grader je nástroj, který může poskytnout rychlou zpětnou vazbu vyučujícímu, zda studenti pochopili probíranou látku, nebo může posloužit i pro rychlé vyhodnocení studentských testů.
Jak se připojit
Pro účast na online semináři vyplňte přihlašovací formulář. Obratem obdržíte informace k připojení.
Program
  • představení nástroje MATLAB Grader
  • tvorba vlastního kurzu a způsob jeho využívání
  • možnosti hodnocení úloh
  • integrace nástroje MATLAB Grader v Moodle
Seminář je určen všem posluchačům, kteří se chtějí formou praktických příkladů seznámit s prostředím MATLAB Grader.
Náplň semináře
Seminář Vás seznámí s nástrojem MATLAB a jeho možnostmi. MATLAB je inženýrský nástroj a interaktivní prostředí pro vědecké a technické výpočty, analýzu dat, vizualizaci a vývoj algoritmů. V průběhu semináře si postupně předvedeme prostředí a způsob, jakým MATLAB pracuje, a jak jej využít ke zpracování nejrůznějších úloh.
Naším základním pracovním nástrojem bude MATLAB Live Editor, ve kterém můžete vytvářet interaktivní výpočetní dokumenty. Kromě toho si ukážeme vestavěné grafické aplikace určené pro konkrétní úlohy i možnosti vytváření aplikací vlastních. Představíme také způsob práce s MATLAB online.
Dále si předvedeme nadstavbu Simulink, ve které můžete rychle a snadno modelovat chování dynamických soustav nebo ji využít k modelování algoritmů. Návrh algoritmů na základě modelů je metoda nazývaná Model-Based Design.
V závěrečné části semináře na nás čeká přehled aplikací, ve kterých se MATLAB využívá nejčastěji. Aplikace budou stručně prezentovány na řadě zajímavých příkladů.
Informace:
User Stories: