to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
Audio System Toolbox
picture
Návrh a testování systémů pro zpracování zvuku
Audio System Toolbox poskytuje algoritmy a nástroje pro návrh, simulaci a prototypování systémů pro zpracování zvuku. Audio System Toolbox umožňuje streamování audio-signálu s nízkou latencí z/do zvukových karet, interaktivní ladění parametrů a automatické generování audio pluginů do programů na tvorbu hudby (DAW - digital audio workstation).
Audio System Toolbox obsahuje knihovny algoritmů pro zpracování zvuku, např. filtraci, ekvalizaci, dynamic range control nebo reverb. Validaci návrhu audiosystému v prostředí MATLAB a Simulink umožní rozhraní s externími MIDI kontroléry a podpora audio ovladačů s nízkou latencí (ASIO, ALSA, CoreAudio). Z algoritmů vytvořených v MATLABu je možné generovat VST pluginy určené k integraci do programů DAW. Dále je možné využít podpory generování zdrojového kódu v jazyce C, vedoucí k urychlení simulace nebo prototypování algoritmů na PC.
Algoritmy Audio System Toolboxu jsou dostupné jako funkce MATLABu, System objekty a bloky Simulinku.
System objekty
System objekty představují objektově orientovanou implementaci algoritmů pro zpracování signálu, zpracování obrazu, počítačové vidění či komunikační systémy.
Na rozdíl od funkcí MATLABu, System objekty automaticky pracují se stavovou informací, indexováním a ukládáním dat do bufferů. To je výhodné zejména pro zpracování souvislého datového toku nebo pro zpracování dat „po částech“, které umožňuje efektivní práci s rozsáhlými daty.
System objekty podporují práci s fixed-point aritmetikou i generování kódu v jazyce C z MATLABu a Simulinku. Do Simulinku lze tyto objekty začlenit pomocí bloku MATLAB function.
System objekty najdeme například v nástrojích DSP System Toolbox, Communications System Toolbox, Phased Array System Toolbox a Computer Vision System Toolbox.
System objekty jsou do jazyka MATLAB plně integrované a uplatní se při interaktivní práci v příkazovém okně, tvorbě jednoduchých skriptů a funkcí i při budování rozsáhlých aplikací.
Jak na to
eBook zdarma
WWW semináře CZ/SK
User Stories
Nejbližší plánované akce:

© HUMUSOFT 1991 - 2019