to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
Řešení výpočetně náročných úloh v prostředí MATLAB
Online seminář pro MENDELU
Akce proběhla
Datum:25.6.2020 (čtvrtek), od 13:00 (90 minut)
Místo:Online prostřednictvím Cisco Webex
Vstupné:ZDARMA
Přednášející:Jan Studnička (HUMUSOFT)
Jazyk:Čeština
Číslo meetingu:163 886 1471
Heslo:MATLAB_MENDELU
Jak se připojit? - připravili jsme pro Vás stručný návod v češtině.
Zaměření semináře: Komu je seminář určen
Vaše univerzita je nově vlastníkem celouniverzitní licence programu MATLAB, v jejímž rámci mohou MATLAB využívat všichni zaměstnanci a studenti univerzity k akademickým účelům a to i na osobních domácích počítačích. Součástí licence je mimo jiné i MATLAB Parallel Server umožňující spouštět výpočty paralelně a při tom využívat neomezený počet procesů běžících na cloudu či univerzitou vlastněném clusteru.
Seminář je určen učitelům, vědeckým pracovníkům i studentům univerzity, kteří se chtějí seznámit s možnostmi prostředí MATLAB pro řešení výpočetně náročných úloh formou praktických ukázek a živé diskuse v rámci neformálního virtuálního setkání.
Program
  • tipy a triky pro výpočetně náročnější úlohy
  • paralelní výpočty - paralelní cykly, distribuované a dávkové úlohy
  • GPU výpočty
  • škálování výpočetního výkonu, MATLAB Parallel Server
  • Big Data v prostředí MATLAB
Náplň online semináře podrobněji
Účastníci semináře seznámíme s možnostmi zahrnutými v celouniverzitní licenci pro řešení výpočetně náročných úloh v prostředí MATLAB. Kromě samotného MATLABu se zaměříme na aplikační knihovnu Parallel Computing Toolbox a produkt MATLAB Parallel Server.
V rámci semináře si předvedeme nástroje prostředí MATLAB pro analýzu výkonnosti programů. Seznámíme se s možnostmi urychlení výpočtů a s přístupy k paměťově náročným úlohám. Na příkladech si ukážeme různé způsoby paralelizace a využití výpočetních grafických karet.
Jak se připojit
Do pole "Join a Meeting" uprostřed obrazovky zadáte číslo meetingu:
163 886 1471
Heslo pro přihlášení k semináři:
MATLAB_MENDELU
Po zadání čísla meetingu a hesla se dostanete na stránku události, kde na Vás bude zeleně svítit tlačítko "Join Meeting" (cca 30 minut před začátkem akce) s rozklikávací volbou "Use desktop app" (připojení přes aplikaci Cisco Webex Meetings, která se stáhne a nainstaluje) nebo "Use web app" (připojení přes internetový prohlížeč). Alternativně lze použít mobilní aplikaci pro iOS, nebo Android.
Pozn.: pokud se chcete vyhnout stahování a instalaci aplikace a stránka Vás vyzve ke stažení aplikace "webex.exe", zavřete tuto výzvu a zvolte "Join by Browser".
Účastí na tomto semináři nám dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro vyřízení vašeho dotazu, registrace či žádosti. Naše Zásady ochrany osobních údajů najdete zde. Při přihlašování k online semináři prosím použijte svoji univerzitní emailovou adresu.
Informace
Video
Poznámka k videím: Od verze R2019a se změnili následující jména:
MATLAB Distributed Computing Server se přejmenoval na MATLAB Parallel Server
soubor mdce_def se přejmenoval na mjs_def
binární soubor mdce se přejmenoval na mjs
Zdroje pro vysoké školy
CZ a SK WWW semináře
User Stories