to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
Dvojseminář „MATLAB 1+1“
Online seminář pro MENDELU
Datum:20.05.2021 (čtvrtek), od 13:00 (2x60 minut)
Místo:Online prostřednictvím Cisco Webex
Vstupné:ZDARMA
Přednášející:Jan Studnička (HUMUSOFT)
Jazyk:Čeština
Číslo meetingu:181 962 6674
Heslo:MATLAB1+1
Série dvojseminářů MATLAB 1+1 je určena zájemcům z univerzit s Campus-Wide licencí. Témata v daném termínu jsou pojata jako dva nezávislé hodinové semináře. Můžete se zúčastnit obou částí nebo se připojit pouze k jednomu z témat.
Jak se připojit? - připravili jsme pro Vás stručný návod v češtině.
Data Science, datová analytika a machine learning v prostředí MATLAB
začátek 13:00, délka 60 min.
 • redukce dimenze a identifikace významných příznaků
 • shlukovací algoritmy
 • učení s učitelem – klasifikační a regresní úlohy
 • data, která se nevejdou do paměti – Big Data
MATLAB pro uživatele Excelu
začátek 14:00, délka 60 min.
 • výměna dat mezi prostředím MATLAB a Excel
 • využití interaktivních nástrojů pro analýzu a vizualizaci dat
 • sdílení analýz a jejich výsledků ve formě:
  • Excel souborů a jiných typů souborů
  • spustitelných dokumentů (Live Script)
  • reportů
  • samostatně spustitelných aplikací a doplňků pro Excel
Komu jsou dvojsemináře určeny
Semináře jsou určeny učitelům, vědeckým pracovníkům i studentům univerzity, kteří se chtějí seznámit s prostředím MATLAB formou praktických ukázek a živé diskuse v rámci neformálního setkání.
Předchozí zkušenosti práce s prostředím MATLAB nejsou vyžadovány. Pro zkušené uživatele mohou být přínosem předvedené nové možnosti prostředí MATLAB.
Náplně seminářů podrobněji
V první části dvojsemináře Vám představíme funkce a nástroje prostředí MATLAB pro řešení klasifikačních a regresních úloh, včetně AutoML („Automated machine learning“). AutoML znamená automatizaci celého procesu strojového učení a jeho aplikace na reálný problém, od načtení hrubých dat po nasazení hotového modelu. Na semináři předvedeme několik ukázkových praktických příkladů.
V průběhu druhého semináře se dozvíte, jak snadno v prostředí MATLAB rozšíříte své analytické možnosti pro práci s daty, která jsou uložena ve formátu Excel. Interaktivní nástroje umožňují v MATLABu rychle začít pracovat i bez předcházejících znalostí. Takto lze snadno například synchronizovat a spojovat tabulky, prokládat data křivkami, provádět optimalizaci, klasifikaci, fitovat regresní modely a další. Ukážeme si, jak můžeme z interaktivních postupů vygenerovat opakovaně použitelné funkce. Představíme specializované nástroje pro analýzu signálů, obrázků, lékařských snímků, finančních a ekonometrických dat.
Jak se připojit
Do pole "Join a Meeting" uprostřed obrazovky zadáte číslo meetingu:
181 962 6674
Heslo pro přihlášení k semináři:
MATLAB1+1
Po zadání čísla meetingu a hesla se dostanete na stránku události, kde na Vás bude zeleně svítit tlačítko "Join Meeting" (cca 30 minut před začátkem akce) s rozklikávací volbou "Use desktop app" (připojení přes aplikaci Cisco Webex Meetings, která se stáhne a nainstaluje) nebo "Use web app" (připojení přes internetový prohlížeč). Alternativně lze použít mobilní aplikaci pro iOS, nebo Android.
Pozn.: pokud se chcete vyhnout stahování a instalaci aplikace a stránka Vás vyzve ke stažení aplikace "webex.exe", zavřete tuto výzvu a zvolte "Join by Browser".
Účastí na tomto semináři nám dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro vyřízení vašeho dotazu, registrace či žádosti. Naše Zásady ochrany osobních údajů najdete zde. Při přihlašování k online semináři prosím použijte svoji univerzitní emailovou adresu.