Licence systému MATLAB pro celou univerzitu: Campus-Wide Suite

MATLAB dostupný pro každého a kdekoli.

Co je MATLAB?

MATLAB je inženýrský nástroj pro technické výpočty a simulace, který nalezl uplatnění ve výuce, výzkumu a projektově orientovaném vzdělávání na více než 5 000 univerzitách z celého světa.

7 důvodů, proč používat MATLAB ve vzdělávání, inženýrství a vědě

Jednoduchá a přehledná celouniverzitní licence

Campus-Wide Suite fact sheet

Celouniverzitní licence je konkurenční výhoda

Stovky univerzit využívajících MATLAB přešly na model Campus-Wide Suite licence. Mezi nimi je i 24 z 25 nejlépe hodnocených technických univerzit světa a 21 univerzit v České republice a na Slovensku. V ČR má již také 1 vědecko-výzkumná instituce tzv. Instistut-Wide licenci:

Česká republika

Slovenská republika

"Možno si študenti položia otázku: prečo sa mám učiť pracovať s MATLAB-om? Pretože jeho znalosť zvyšuje šance na trhu práce a prispieva k lepšiemu uplatneniu. Znalosť MATLABu môže pomôcť pri rozbehu vlastného podnikania."

Karol Matiaško, prorektor UNIZA

Karol Matiaško, prorektor UNIZA

"MATLAB je pre technickú univerzitu priam životne dôležitý. Vo svete, ale aj na Slovensku existujú technické povolania, kde je jeho znalosť podmienkou. Pre nás zamestnancov to znamená, že máme prístup k špičkovému softvéru a vieme si naše nápady rýchlo overiť. Tým sa zefektívni náš výskum a samozrejme aj pedagogika. Pre študentov to znamená, že môžu tento špičkový vývojový nástroj používať v rámci záverečných prác a to, čo sa naučili na prednáškach si rýchlo overiť."

František Duchoň, Národné centrum robotiky, FEI STU

František Duchoň, Národné centrum robotiky, FEI STU

"We can engage students in leading-edge research. The tools enable the research group and the student—including biology majors and engineers—to focus on research and spend less time programming."

Dr. Gil Alterovitz, MIT and Harvard University

Práce na mezioborových projektech

Celouniverzitní přístup k programu MATLAB poskytuje společnou platformu pro výuku, výzkum a studentské projekty napříč všemi oblastmi inženýrských, fyzikálních i sociálních věd a finančnictví.

"Our students can do both modeling and analysis, and then develop an embedded controller without switching software platforms. That is invaluable."

Dr. Joel Anstrom, Penn State University

Připravte své studenty pro praxi

Programování v prostředí MATLAB a návrh embedded systémů pomocí Simulinku dává studentům praktické zkušenosti a dovednosti, které jsou v průmyslu vysoce ceněné. Na platformě LinkedIn je to nejčastěji jmenovaná dovednost absolventů MIT a jiných vysoce hodnocených technických škol.

"If you want to work at Google, make sure you can use MATLAB."

Jonathan Rosenberg, Google

Vytvořte škálovatelnou výpočetní infrastrukturu

S Campus-Wide Suite licencí programu MATLAB má každý na dané instituci přístup ke stejným softwarovým nástrojům a to i v případě, že není připojen k síti nebo se účastní kurzů na dálku.

"Students have the flexibility of working where and when they choose in addition to lowering the demand and cost of supporting public labs."

Dean Mark Kushner and Chris McCoy, Iowa State University

matlab infrastruktura

Spolupráce a podpora

Informace pro správu IT

Samoobslužné nástroje pro uživatele

Kontaktovat prodejce

Často kladené otázky

Jak zjistím, že má moje univerzita Campus-Wide licenci?

Seznam českých a slovenských univerzit, které mají Campus-Wide licenci, včetně odkazů na jejich MATLAB portály, je v sekci "Celouniverzitní licence je konkurenční výhoda". Pokud jste studentem univerzity sídlící mimo ČR a SR, pak zjistíte, zda má daná univerzita Campus-Wide licenci, na webu MathWorks.

Jak si nainstaluji a aktivuji Campus-Wide licenci na svém počítači?

Návod na individuální instalaci a aktivaci licence v českém nebo anglickém jazyce najdete zpravidla na příslušné stránce Vaší univerzity, návod v angličtině je na webu MathWorks.

Jak se dostanu k MATLAB online kurzům, které jsou v Campus-Wide licenci?

Online kurzy v Campus-Wide licenci jsou přístupné všem studentům i zaměstnancům univerzity prostřednictvím příslušného MATLAB Portálu univerzity. Seznam MATLAB portálů všech českých a slovenských univerzit je dostupný "Celouniverzitní licence je konkurenční výhoda".

Používám individualní Campus-Wide licenci. Nyní se mi po spuštění MATLABu začala objevovat hláška o expiraci licence. Co mám dělat?

expirační zpráva na příkazové řádce

Je potřeba pomocí aktivačního klienta aktualizovat licenční soubor. Aktivačního klienta spustíte následovně: Help Menu -> Licensing -> Activate Software

aktivace matlab software

V případě, že doba platnosti licenčního souboru již vypršela, se aktivační klient spustí při dalším pokusu o spuštění MATLABu.
Postup naleznete podrobně na webu MathWorks nebo v krátkém videu.

close