to top
Select language:    en ENGLISH  |  cs CZECH
Dvojseminář „MATLAB 1+1“
Online seminář pro VŠCHT
AKCE PROBĚHLA
Datum:04.05.2021 (úterý), od 13:00 (2x60 minut)
Místo:Online prostřednictvím Cisco Webex
Vstupné:ZDARMA
Přednášející:Jaroslav Jirkovský (HUMUSOFT)
Jazyk:Čeština
Číslo meetingu:181 271 5362
Heslo:MATLAB1+1
Série dvojseminářů MATLAB 1+1 je určena zájemcům z univerzit s Campus-Wide licencí. Témata v daném termínu jsou pojata jako dva nezávislé hodinové semináře. Můžete se zúčastnit obou částí nebo se připojit pouze k jednomu z témat.
Jak se připojit? - připravili jsme pro Vás stručný návod v češtině.
MATLAB: Novinky, tipy a triky
začátek 13:00, délka 60 min.
 • novinky v posledních verzích programu MATLAB v oblastech:
  • uživatelské rozhraní a Live Editor
  • jazyk a programování (nové datové typy, „šikovné“ funkce, grafy)
  • tvorba a sdílení grafických aplikací
  • podpora hardware
 • zajímavé novinky v aplikačních knihovnách (toolboxech)
Novinky v modelování systémů v prostředí Simulink
začátek 14:00, délka 60 min.
 • novinky v posledních verzích prostředí Simulink v oblastech:
  • uživatelské rozhraní Simulink Editor
  • modelování systémů (nové bloky a knihovny, možnosti vizualizace)
  • správa modelů, komponentizace a sdílení
  • podpora hardware
 • zajímavé novinky v aplikačních knihovnách
Komu jsou dvojsemináře určeny
Semináře jsou určeny učitelům, vědeckým pracovníkům i studentům univerzity, kteří se chtějí seznámit s prostředím MATLAB formou praktických ukázek a živé diskuse v rámci neformálního setkání.
Předchozí zkušenosti práce s prostředím MATLAB nejsou vyžadovány. Pro zkušené uživatele mohou být přínosem předvedené nové možnosti prostředí MATLAB.
Náplně seminářů podrobněji
V první části dvojsemináře představíme novinky v prostředí MATLAB v posledním období. Na několika praktických příkladech si ukážeme vybrané elegantní postupy, které lze díky těmto novinkám používat. Upozorníme také na rozdíly a výhody při využívání některých datových typů, představíme nové funkce a další tipy, které usnadní a zefektivní používání systému MATLAB. Seminář je určen uživatelům, kteří již mají základní zkušenosti s využíváním prostředí MATLAB.
Ve druhé části Vás seminář seznámí s novými nástroji pro modelování systémů v prostředí Simulink. Zaměříme se na nové možnosti uživatelského rozhraní a nástrojů, které využíváme při tvorbě modelů, jejich simulaci a vizualizaci výsledků. Podíváme se též na oblast členění a správy modelů, na možnosti jejich sdílení a nasazení na cílové platformy. Seminář je určen uživatelům, kteří již mají základní zkušenosti s využíváním prostředí Simulink.
Jak se připojit
Do pole "Join a Meeting" uprostřed obrazovky zadáte číslo meetingu:
181 271 5362
Heslo pro přihlášení k semináři:
MATLAB1+1
Po zadání čísla meetingu a hesla se dostanete na stránku události, kde na Vás bude zeleně svítit tlačítko "Join Meeting" (cca 30 minut před začátkem akce) s rozklikávací volbou "Use desktop app" (připojení přes aplikaci Cisco Webex Meetings, která se stáhne a nainstaluje) nebo "Use web app" (připojení přes internetový prohlížeč). Alternativně lze použít mobilní aplikaci pro iOS, nebo Android.
Pozn.: pokud se chcete vyhnout stahování a instalaci aplikace a stránka Vás vyzve ke stažení aplikace "webex.exe", zavřete tuto výzvu a zvolte "Join by Browser".
Účastí na tomto semináři nám dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro vyřízení vašeho dotazu, registrace či žádosti. Naše Zásady ochrany osobních údajů najdete zde. Při přihlašování k online semináři prosím použijte svoji univerzitní emailovou adresu.