MATLAB®

Jazyk pro technické výpočty

MATLAB je inženýrský nástroj a interaktivní prostředí pro vědecké a technické výpočty, analýzu dat, vizualizaci a vývoj algoritmů, využívaný miliony inženýrů a vědců po celém světě. S programem MATLAB můžete zkoumat a vizualizovat Vaše nápady a řešit úlohy napříč různými obory. MATLAB poskytuje řešení v oblastech, jako je aplikovaná matematika, strojové učení, zpracování signálu a komunikace, zpracování obrazu a počítačové vidění, finanční analýza a modelování, návrh řídicích systémů, robotika a mnoha dalších.
Příkladem aktuálního využití systému MATLAB může být vývoj systémů aktivní bezpečnosti automobilů, robotické sondy vesmírného programu, monitorovací systémy ve zdravotnictví, inteligentní energetické sítě nebo 5G systémy.
matlab
Máte dotaz?
Vyplňte Váš email.
S čím potřebujete poradit?

* Položky je nutné vyplnit.

Odesláním tohoto formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro vyřízení vašeho dotazu, registrace či žádosti.
Naše Zásady ochrany osobních údajů najdete zde.

Nebo napište na info@humusoft.cz

Co MATLAB nabízí

Systém MATLAB nabízí více než 100 nadstavbových aplikačních knihoven funkcí, včetně simulační platformy Simulink, které rozšiřují použití programu v mnoha aplikačních oblastech?

Kombinace výkonného výpočetního jádra a vývojového prostředí s interaktivními nástroji učinila z MATLABu jazyk pro technické výpočty.

MATLAB, Simulink a jejich nadstavby nacházejí své uživatele všude tam, kde je třeba rychle a úspěšně analyzovat, navrhovat, modelovat, simulovat a testovat, ale především implementovat dosažené výsledky v minimálním čase do praktických podmínek reálného světa – ať již ve formě prototypů nových zařízení nebo ve formě řídicích programů, inovací a optimalizací ve výrobě či ve formě vyřešení složitého teoretického problému.

Data

Data lze do prostředí MATLAB importovat se souborů, jiných aplikací nebo externích zařízení. Jakmile jsou Vaše data v MATLABu, můžete je analyzovat pomocí vestavěných inženýrských a matematických funkcí, grafů a vizualizací.

Výpočty a tvorba aplikací

Jazyk prostředí MATLAB podporuje vektorové a maticové operace, které jsou zásadní pro řešení technických a vědeckých problémů. Příkazy mohou být spouštěny jeden po druhém a okamžitě vracet výsledky. To Vám umožní zkoumat více přístupů a dospět k optimálnímu řešení. Pro automatizaci a opakované využití Vaší práce lze v prostředí MATLAB vytvářet skripty, funkce nebo vlastní třídy. Lze tak budovat i komplexní programy a aplikace. Vývojové nástroje usnadní efektivní implementaci Vašich algoritmů a optimalizaci jejich výpočetního výkonu.

MATLAB poskytuje nejen prvky tradičního programovacího jazyka, ale též nástroje pro návrh vlastních grafických uživatelských rozhraní.

matlab aplikace

Aplikační knihovny

Aplikační knihovny (toolboxy) rozšiřují prostředí MATLAB o řešení úloh z nejrůznějších oblastí, jakými jsou:

Výstupy

MATLAB poskytuje funkce pro sdílení Vaší práce. Výpočetní kód včetně výsledků může být automaticky publikován. Algoritmy a aplikace mohou být distribuovány jako samostatně spustitelné programy, jako komponenty pro integraci s jinými softwarovými prostředími, nebo ve formě přenositelného zdrojového kódu v jazyce C vygenerovaného z algoritmů postavených na podmnožině jazyka MATLAB.

close